T:+90 212 266 8182

Farklı kategorilerdeki sponsorluk hizmetleri, firmaların perakendeye yön veren kuruluşlar arasında yer almasını sağlamanın yanı sıra prestijlerine de önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

Organizasyona sponsor olarak katılım sağlayan firmalar organizasyon öncesi ve sonrasında yürütülen kapsamlı tanıtım çalışmalarıyla sektör paydaşlarına ve profesyonellerine erişim sağlamaktadır.

Tanıtıma yönelik afiş, davetiye, katalog, e-bülten, banner, televizyon ve radyo reklamı, gazete ilanı, Perder bölge toplantıları, YZB basın toplantısı ve İstanbul’un en merkezi noktalarında billboard ve üstgeçitler kullanılarak yürütülen açık hava reklamları, mobil uygulama gibi farklı mecralarda hedefe yönelik kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir.

YZB 2017 iletişim çalışmaları süresince AA, İHA, FOX TV, Bloomberg HT, TRT, Ülke TV, CNN Türk, Dünya, Yeni Şafak ve Para Dergisi ile röportaj gerçekleştirildi. 

YZB 2017 iletişim takvimi süresince yürütülen iletişim çalışmaları neticesinde 20 Nisan 2017 tarihine kadar toplam 1169 yansıma gerçekleşmiştir. Yansımaların 1001 adedi internet haber portallarında, 156 adedi yazılı basında, 12 adedi ise TV’de gerçekleşmiştir. TV’de gerçekleşen YZB 2017 haberleri ile toplam 32 dakika ekran görünürlüğü yakalanmıştır.

YZB 2017 iletişim çalışmaları kapsamında yazılı basında yer alan haberler ile 20 milyon 997 bin 741 kişiye erişim sağlanmıştır. 

YZB 2017 için yazılı basında sayfalara taşınan haberlerin sütun x cm eş değeri 17 bin 761’dir. Bir önceki iletişim takvimine kıyasla medyanın gündeminde daha fazla yer alan YZB 2017, erişim olarak da bir önceki yılın önüne geçmiştir. Interpress’ten alınan veriler doğrultusunda 17.761 sütun x cm görünürlük, 37 gazete sayfasına denk gelmektedir.

20 Nisan 2017 tarihine kadar yazılı basında yer alan 156 haberin 12’si ulusal dergi, 144’ü ise gazetelerde gerçekleşmiştir. YZB 2017 süresince gerçekleşen yansımaların yüzde 51'i ulusal, yüzde 49'u ise yerel gazetelerde gerçekleşmiştir.

İş birliği ve desteğinizin devamıyla sektörümüzün gelişimine beraber katkıda bulunmak ve her geçen yıl daha da büyüyen hedeflerle YZB 2018’de birlikte olmak dileğiyle...

 

Katılım Başvurusu

Sponsorlar

Coca Cola İçecek Eczacıbaşı Evyap Sütaş Unilever Ülker
Hayat Kimya Kenton
Danone Eti Fayda Kebir Neslté Parex Sultan Et Torku
Bağdat Baharat Düzey Erpiliç Marmara Birlik Pakmaya Billur Tuz Duru Bulgur Ekici Peynir Lila Kağıt Mars Turkey Şen Piliç
Balparmak Barilla Danet Embi Gıda Kızılay Maden Suyu Kristal Kola Moova Nutricia Perkon Seyidoğlu Tamek Üçge Ünal Peynircilik Zara Balı
Haberdar Olmak İçin Kaydolun